В Україні зростає продаж електрокарів

285

Попит на електромобілі в 2022 році виріс настільки, що вони просто закінчились в українських дилерів. Тобто їх фізично вже немає в Україні, але можна замовити чи зарезервувати із партії, що в дорозі. Головною причиною такого шаленого попиту на електричні авто стала паливна криза і значне зростання цін на бензин, дизпаливо та автогаз. Варто зазначити, що продажі вживаних авто зростають ще швидшими темпами, ніж нових, оскільки при ввезені таких машин за кордону не потрібно сплачувати платежі з розмитнення.

Скільки електромобілів в Україні

На даний час кількість зареєстрованих в Україні електричних та гібридних автомобілів становить близько 100 тисяч штук. Це всього 1% від загального автопарку, але темпи продажів машин з альтернативним двигуном швидко зростають, навіть незважаючи на війну. 

Гібридів в Україні поки більше ніж суто електричних машин, їх частка становить близько 60%. Серед гібридів беззаперечним лідером є Toyota, частка авто цієї марки – 46%. Покупці електрокарів перевагу віддають марці Nissan, її обрали 41% користувачів. Tesla в користуванні лише у 15% українських власників електромобілів.

Близько третини електрокарів зареєстровано в столиці та Київській області, 13% – в Одеській області.

Динаміка продажів

У 2021 р. продажі електрокарів зросли на 19% – українці купили 8,5 тис. шт.

За 7 місяців 2022 р. в Україні куплено 5,9 тисяч електричних авто, що на 34% перевищує аналогічний показник за 2021р.

У липні 2022 р. продано в 2,3 рази більше ектрокарів, ніж в липні 2021р., і на 64% більше, ніж в червні – 1,7 тис. шт.

Чому купувати електромобіль вигідно

Електромобіль, в першу чергу, це економно. Зарядка на 100 км може коштувати від 16 до 176 грн, залежно від акумулятора і місця підзарядки.

На імпорт авто з електричним двигуном діє нульове розмитнення, не сплачується податок в Пенсійний фонд. Електрокар практично не потребує додаткових витрат, один раз потрібно купити все необхідне: шини, відеореєстратори, дитячі автокрісла у Хмельницькому, і довго їздити, не думаючи про додаткові вкладання.

Скільки коштують електромобілі

Нові електрокари коштують дорожче мільйона гривень, хоча гривнева вартість автомобілів зростає щоденно разом зі зростанням курсу долара. На українському ринку нових електрокарів присутні наступні марки:

  1. Nissan модель Leaf – вартість від 1,1 млн. грн;
  2. Honda моделі X-NV та M-NV – ціна від 1,1 та 1,2 млн. грн відповідно;
  3. Volkswagen моделі ID.3 (від 1,2 млн. грн), ID.4 (від 1,5 млн. грн), ID.6 (від 1,7 млн. грн);
  4. Hyundai модель Kona Electric коштує від 1,3 млн. грн;
  5. Volvo представлена моделями XC40 Recharge і Cupra Born – від 1,8 млн грн;
  6. Mercedes-Benz: EQC та EQА – 2,1-2,2 млн грн, EQE – від 2,8 млн грн;
  7. BMW модель iX3 – більше 2,7 млн грн, BMW iX –  від 5,1 млн грн;
  8. Rivian R1T – дорожче 6,4 млн грн.

В Україні більше купують вживаних електрокарів, найпопулярнішу модель Nissan Leaf можна знайти в продажу від 7-9 тис. дол.

Якщо накопичених коштів ще не вистачає на електрокар, то щоб зекономити на пальному, зробити свій вклад у збереження планети та забезпечити собі можливість швидко дістатися в потрібне місце, в каталозі Алло у Хмельницькому можна обрати електричний самокат, електровелосипед, електромотоцикл.

З часом популярність електричного транспорту у світі та в Україні буде лише зростати. Електрокари ставатимуть доступнішими та ефективнішими.