Сербія відмовилася від військової бази РФ на своїй території – ЗМІ

172

• 45 •

Натомість Белград розширить співпрацю з НАТО.

Сербія відмовилася від розміщення російської військової бази на своїй території. Натомість Белград вирішив рухатися у бік розширення співпраці з НАТО.

Про це пише російський КоммерсантЪ з посиланням на власні джерела, інформує UAINFO.org.

Минулого тижня заяву щодо розміщення російської військової бази у Сербії зробив посол РФ Олександр Боцан-Харченко.

"Створення у Сербії російської військової бази є суверенною справою цієї країни, плюс це питання інтересів самої РФ", – заявив тоді дипломат.

Водночас він заявив, що становище Сербії в Балканському регіоні у військово-технічному плані є набагато сильнішим, ніж здається. Дипломат наголосив, що зараз із Сербією починають рахуватися.

Однак президент президент Александар Вучич заявив, що "Сербії непотрібні чиїсь військові бази".

"Сербія зберігатиме військовий нейтралітет і союзницькі відносини. Не соромиться зв'язків з Росією, Китаєм, США та ЄС, але про себе подбає сама", – сказав сербський лідер в інтерв'ю TV Prva.

Читайте також: Сербія почала дистанціюватися від путінського режиму, – політолог-міжнародник

Джерела повідомили російському виданню, що Сербія відмовилася від ідеї розміщення російської військової бази на користь розширення співпраці з НАТО.

Наразі країна активізувала співпрацю з Альянсом на військовій базі Південь на околицях Буяноваця. Це підтвердив й очільник американського Офісу з питань оборонної співпраці Алессандро Педраза. За його словами, Вашингтон і Белград на базі Південь розвиватимуть Головний центр навчання армії Сербії за стандартами НАТО, а також – підготовки сербських підрозділів для миротворчих операцій.

Як повідомлялося, війна в Україні впливає на позицію держав, які займали доволі нейтральну або політично близько до нейтральної позицію до Росії. Зокрема, експерти вважають, що Сербія хоче дистанціюватися від режиму Путіна.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube

UAINFO

Повідомити про помилку — Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Предыдущая статьяООН підтримає місію МАГАТЕ на Запорізьку АЕС, якщо Україна та РФ погодяться
Следующая статьяДоллар немного подорожал в обменниках, банки котировок не меняют. Курс валют вечером в понедельник, 15 августа