Застосовують схеми буцімто надання грошових виплат: миколаївцям пояснили, як уберегтися від аферистів

49

Жителі Миколаївщини час від часу стають жертвами шахраїв. Однією зі схем аферистів є буцімто надання грошових виплат громадянам.

Нагадаємо, у листопаді двоє жителів Миколаївщини стали жертвами шахраїв. Вони намагались отримати грошову допомогу, але втратили власні кошти.

Як повідомляє відділ комунікації поліції у Миколаївській області, зловмисники масово розповсюджують повідомлення різноманітними інформаційними каналами, у соціальних мережах та месенджерах, про можливість отримання грошової допомоги, нібито допомоги від ЄС, представників ООН або різних програм міжнародних організацій та благодійних фондів.

У тексті розсилки аферисти пропонують перейти за посиланнями, які спрямовують на шахрайські сайти, що схожі на справжні сайти державних органів або благодійних фондів. На таких вебсайтах розміщені посилання на фішингові ресурси, стилізовані під сторінки банків, де вам пропонують авторизуватися та ввести номер мобільного телефону, пін-код до банківської картки, пароль до інтернет-банкінгу, смс-код від банку. Коли людина вводить усі ці дані, вони автоматично стають відомі зловмисникам, і згодом із банківських рахунків зникаю заощадження.

Також шахраї можуть розміщувати рекламу в інтернеті про те, що можна отримати соціальні виплати і можна подати заявку для отримання допомоги. Натиснувши «подати заявку», сайт пропонує авторизуватися через інтернет-банкінг та просить ввести логін та пароль від нього, нібито для зарахування коштів. Однак ваші відомості автоматизовано стають відомі шахраям і вони привласнюють ваші гроші з рахунків.

Щоб не потрапити «на гачок» зловмисників, дотримуйтесь рекомендацій правоохоронців:

  • отримуйте інформацію лише з офіційних джерел та переконайтесь у тому, що підпадаєте під категорію осіб, які можуть отримати соціальну виплату;
  • якщо оформляли заявку на отримання допомоги, очікуйте сповіщення про нарахування у застосунку вашого банку;
  • не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями;
  • тримайте в секреті тризначний номер на звороті картки, пін-код до картки, логін та пароль до інтернет-банкінгу, коди банків та мобільних операторів;
  • не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах.

Поліцейські закликають громадян бути пильними та радять отримувати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел та нікому не повідомляти конфіденційну інформацію стосовно себе.

У разі якщо ви стали жертвою аферистів, потрібно негайно звернутися до найближчого територіального відділення поліції або зателефонувати на спецлінію 102.

Джерело: 0512.com.ua

Предыдущая статьяВ НАТО предположили, что война в Украине не закончится даже в 2025 году
Следующая статьяБритания даст 200 млн фунтов на производство дронов для Украины