ЗСУ контратакували під Авдіївкою і зберігають ініціативу на півдні України — ISW

17

ЗСУ контратакували під Авдіївкою і зберігають ініціативу на півдні України - ISW

Українські сили продовжують оборону і водночас контратакують під Авдіївкою, а також зберігають ініціативу на півдні України, вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

В огляді йдеться, що українські сили контратакували біля Авдіївки і 19 листопада здійснили підтверджений наступ. Геолоковані кадри, опубліковані 19 листопада, показують, що ЗСУ просунулися біля залізниці на південний схід від Степового (3 км на північний захід від Авдіївки), і контратакували біля Авдіївського коксохімічного заводу.

Крім того, пише ISW, українські війська продовжили наступальні операції на заході Запорізької області та, як повідомляється, 19 листопада домоглися незначних успіхів. Зокрема, просунулися в районі Новопрокопівки (3 км на південь від Роботиного) і Рівного (8 км на захід від Роботиного), а також атакували поблизу с. Вербове (10 км на схід від Роботиного) і Копані (5 км на північний захід від Роботиного).

19 листопада ТСК також продовжили дії на східному (лівобережжі) Херсонської області. Зокрема, атакували райони Пойма (12 км на схід від міста Херсон і 4 км від річки Дніпро) і Піщановки (13 км на схід від міста Херсон і 3 км від річки Дніпро), тоді як російські війська контратакували в Кринках (30 км на північний схід від міста Херсон і 2 км від річки Дніпро). Стверджується, що ЗСУ використовують модифіковані безпілотники "Баба-Яга" для пошкодження російських термобаричних артилерійських систем ТОС на східному березі, підкреслюючи вразливість російської ППО в цьому районі.

Також в огляді наголошується, що українські та російські сили продовжують бойові дії на сході та півдні України, хоча дощова погода, ймовірно, продовжить сповільнювати темп бойових дій, допоки повністю не настануть зимові умови.