Орбан підвів. Франція може витіснити РФ із проекту будівництва АЕС в Угорщині — FT

61

Угорщина вже розпочала переговори з Францією щодо збільшення її частки в проєкті розширення атомної електростанції «Пакш» на своїй території. Якщо таку угоду буде укладено, це може призвести до того, що росію виключать із проєкту.

Про це повідомляє Financial Times.

Видання пише, що в разі успіху переговорів із Францією Угорщина може послабити свою промосковську політику. Тоді ЄС буде простіше накладати санкції проти російського ядерного експорту через війну в Україні, чому Будапешт чинить опір.

Наразі Угорщина почала переоцінку проєкту будівництва нових блоків на АЕС «Пакш» за участю «Росатому». А французька компанія Framatome та німецька Siemens уже є субпідрядниками розширення угорської АЕС.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан і президент Франції Емманюель Макрон обговорили співпрацю в проєкті «Пакш» минулого тижня.

Quote«Ми й надалі посилюватимемо роль Framatome в інвестиціях у «Пакш», – заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто після візиту до Франції.

Сообщение Орбан підвів. Франція може витіснити РФ із проекту будівництва АЕС в Угорщині — FT появились сначала на Новини Ю.