Три проєкти: Уряд Німеччини представив водневу стратегію

121

Наразі Німеччина хоче досягти своїх цілей щодо захисту клімату, і їй потрібен зелений водень. Це пов’язано з тим, що водень можна використовувати для роботи з найбільшими джерелами викидів парникових газів. А саме, у хімічній та сталеливарній промисловості, нешкідливим для клімату способом, а також для виробництва або заміни палива для вантажівок, кораблів та літаків. Зелений водень виробляється без CO2, тому що в процесі електролізу, який розщеплює воду на водень та кисень, використовується електрика лише з відновлюваних джерел. Однак цей процес є дорогим.

У рамках трьох проєктів Національної водневої стратегії уряду Німеччини промисловість та наука спільно розробляють рішення, які дозволять зробити екологічно безпечне джерело енергії доступним на ринку та забезпечити його промислове виробництво, транспортування та зручність використання.

Роздивимося більш детально ці три проєкта:

Проєкт №1. Створення умов: H2Giga

H2Giga хоче підтримати масове виробництво електролізерів. Вони потрібні, щоб за допомогою електричного струму викликати хімічну реакцію електролізу. Хоча ефективні електролізери вже існують, більшість їх виробляється вручну. Виробники електролізерів, постачальники з різних технологічних секторів, дослідні інститути та університети спільно працюють над тим, щоб забезпечити масове виробництво ефективних, довговічних, недорогих та масштабованих електролізерів у майбутньому.

Проєкт №2. Зелений водень із моря: H2Mare

H2Mare прагне виробляти зелений водень безпосередньо у відкритому морі, тому що саме там існують найкращі умови для виробництва екологічно чистої електроенергії. Офшорні вітряні електростанції забезпечують зелену енергію легким підключенням до мережі, електролізер води інтегрований безпосередньо у вітряну турбіну, що значно знижує витрати на інфраструктуру.

Проєкт №3. Включення транспорту: TransHyDE

TransHyDE хоче розвивати транспортну інфраструктуру водню, тому що джерело енергії рідко використовується там, де воно виробляється. У майбутньому лише частина зеленого водню вироблятиметься у самій Німеччині, значно більшу частину доведеться завозити з регіонів багатих на вітер та сонце. Тому необхідні інфраструктури для коротких, середніх та великих відстаней. TransHyDE протестує різні транспортні технології в демонстраційних проєктах та проаналізує, як їх можна впровадити у великих масштабах у майбутньому.

Джерело: deutschland.de

Сообщение Три проєкти: Уряд Німеччини представив водневу стратегію появились сначала на Новини Ю.

Предыдущая статьяGroup DF від початку війни направила українцям, ЗС України та ТрО понад півмільярда гривень
Следующая статьяУкрэнерго сообщило, в каких регионах сегодня будут отключать электричество