Крос-промо (маркетингові) акції — зрозумілий і звичний інструмент як для великого бізнесу, так і для стартапу. Новачки можуть заощадити рекламні бюджети і отримати перших клієнтів завдяки https://lioncom.pro/services/natsionalne-promo/ . Великі гравці вибирають такі акції, коли хочуть привести цільовий трафік або просунути новий товар.
Головне завдання механік крос-промо — залучити нових потенційних клієнтів і зробити їх конверсію в покупців. А нематеріальна мета таких кампаній — збільшити популярність бренду і сформувати більшу довіру до нього.
На відміну від масової «роздачі» знижок, в ко-маркетингових клієнтам роблять більш персональні пропозиції. А це значить, що ефективність таких кампаній буде вище.
Як вибрати партнера для крос-промо
Кращий варіант партнерства — це пропорційна компанія з такою ж кількістю магазинів, однаковим числом клієнтів і схожою аудиторією, коли портрети клієнтів обох партнерів приблизно однакові: в такому випадку витрати на крос-промо можуть бути мінімальними.
Поширені помилки
Які помилки можна допустити при плануванні крос-промо:
Створити невигідну пропозицію. Приклад: знижка по карті лояльності може виявитися вище, ніж при застосуванні купона.
Неправильно вибрати цільову аудиторію. Приклад: якщо не проаналізувати портрет клієнта партнера, акція не спрацює.
Помилки в тайм-менеджменті. Приклад: через накладки в друкарні на виробництві купони / подарунки можуть привезти на об’єкти, коли термін акції буде підходити до кінця.
Помилки в навчанні персоналу. Приклад: якщо не проінструктувати продавців, вони можуть не видати або не зареєструвати акційний купон.
Щоб уникнути таких помилок, потрібно ретельно планувати майбутню акцію на всіх етапах — від запуску до аналізу її ефективності.
Параметри ефективності крос-промо
Ключова метрика ефективності крос-промо — кількість застосувань купонів від загальної кількості випущених (беруть участь в акції). Це говорить про те, наскільки цільової опинилася видача і наскільки цінним для клієнтів стала ця спільна пропозиція.
Середній рівень використання партнерських купонів в ко-маркетингових акціях — близько 1%. Все, що вище цього показника, вважається хорошим результатом.
Головна мета проекту https://lioncom.pro — привести нових клієнтів. Для початку необов’язково, щоб клієнти відразу ж робили покупки. Вони можуть просто прийти і забрати свій подарунок, але при цьому зареєструватися в програмі лояльності. Дуже хороший результат, коли частка нових клієнтів, які прийшли після партнерської акції, перевищує 50%.